Kategorie: Wszystkie | skoki
RSS
wtorek, 21 grudnia 2010
Podniebna przygoda w locie

Skoki na terenie Wrocławia można odbyć za pośrednictwem wielu renomowanych szkół oraz firm, które oferują możliwość odbycia kursy spadochronowego oraz szkoleń w tym zakresie. Głównym powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na skok jest przede wszystkim doskonała zabawa. We Wrocławiu najczęściej odwiedzaną placówką, która zapewnia uczestnictwo w skokach spadochronowych jest firma Skoki Spadochronowe.

Cała zabawa ze spadochronem rozgrywa się zazwyczaj w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego, choć firma bardzo często organizuje, wyjazdy podczas których uczestnicy skaczą ze spadochronem do miejscowości Slavnica Boogie na Słowacji. Jednak miejscowi, których pasjonuje ta podniebna przygoda, mogą ją odbyć z powodzeniem, skacząc na przykład w miejscowości Mirosławice koło Wrocławia (dokładnie 25 km od miasta). Jest to miejsce bardzo popularne wśród skoczków spadochronowych nie tylko w Polsce, ale również na świecie, a wszystko zależy tylko od nas.

Skoki spadochronowe w okolicach Wrocławia można też odbyć za pośrednictwem osób indywidualnych, które posiadają uprawnienia do organizowania szkoleń i kursów spadochronowych. Tu zazwyczaj należy bacznie śledzić strony internetowe i oferty z interesującej nas dziedziny sportu, gdyż tam właśnie pojawiają się najczęściej aktualne oferty na temat wyjazdów i organizowanych wypadów. Skoki ze spadochronem odbywają się bardzo często nie tylko w Mirosławicach, ale również w Przylepie koło Zielonej Góry oraz w Przasnyszu czy Ostrowie Wielkopolskim.

Tagi: skoki
22:01, zlecenie2251 , skoki
Link Dodaj komentarz »
Kilka słów o spadochronach

Spadochron – potocznie można stwierdzić, że to nic innego, jak duża płachta materiału służąca do zmniejszenia prędkości ciała spadającego w powietrzu.
Jednak bardziej profesjonalna definicja spadochronu mówi, że jest to statek powietrzny, który wykorzystuje opór powietrza, aby zmniejszyć prędkość opadania w atmosferze, dzięki czemu skoczek bądź podwieszony inny sprzęt może bezpiecznie wylądować na ziemi.

Istnieje kilka rodzajów spadochronu. W zależności od przeznaczeni można je podzielić na treningowe, wyczynowe, ratownicze, desantowe czy też towarowe. Istnieją też takie, które otwierają się samoczynnie lub też posiadają wolny system otwarcia czy też kombinowany system otwarcia. Można je również podzielić ze względu na rozmieszczenie spadochronu na skoczku.

I tu mamy wówczas takie rodzaje jak: piersiowe, plecowe, siedzeniowe, plecowo-piersiowe, a także plecowo-plecowe. Oficjalnie przyjmuje się, że pierwszy tego typu sprzęt do podniebnych lotów powstał w latach 2258 do 2208 p.n.e., a miał go ponoć skonstruować chiński cesarz Shun, który skoczył z płonącej stodoły, trzymając w rękach dwa szerokie kapelusze w celu osłabienia upadku. Kroniki podają również, że do tych samych celów wykorzystywano parasole. W XIX wieku powstał pierwszy spadochron ratowniczy.
Prawdziwą popularnością jednak cieszyły się one na początku XX wieku, kiedy przyszła era samolotów. Wówczas to bardzo popularne stały się skoki spadochronowe, a swoje praktyczne zastosowanie miały one podczas II wojny światowej.

22:01, zlecenie2251 , skoki
Link Dodaj komentarz »
Posteruj spadochronem

Spadochron tandemowy jest to spadochron przystosowany dla dwuosobowych skoków. Jest on wyjątkowo bezpiecznym urządzeniem latającym i został zaprojektowany i wykonany tylko i wyłącznie po to by dwie osoby mogły wykonać razem bezpieczny skok spadochronowy.

Na czym polega działania spadochronu tandemowego?

Samolot opuszcza się na wysokości 4000 metrów razem ze specjalnie wyszkolonym instruktorem, który cały czas towarzyszy nam podczas spadania. Spadochron wyposażony jest w 2 czasze - główną i zapasową, dzięki czemu podwaja w ten sposób bezpieczeństwo.
Dodatkowo każdy tego rodzaju spadochron posiada automat uruchamiający czaszę zapasową na określonej wysokości, jeżeli tandempilot nie będzie mógł tego zrobić.
Zadaniem jego jest jeszcze większe zapewnienie nam bezpieczeństwa podczas lotu. Przygotowania do skoku tandemowego rozpoczynają się jeszcze na ziemi. Krótkie szkolenie polega na założeniu kombinezonu i okularów, oraz dopasowaniu uprzęży tandemowej. Wszystko, co trzeba wiedzieć o skoku dowiemy się już w samolocie podczas trwającego ok. 20 minut lotu na 4000 metrów.

Podczas takiego skoku – jeśli tylko będziemy mieli na to ochotę – mamy możliwość samodzielnego sterowania spadochronem, co tylko jeszcze bardziej spotęguje nasze wrażenia z lotu. Dodatkową atrakcją jest możliwość filmowania skoku i robienia zdjęć. Oferowane są najczęściej dwa sposoby filmowania: metodę tradycyjną oraz filmowanie kamerą umieszczoną na ręce instruktora. Ta druga forma jest stosunkową nowością w tego rodzaju skokach.

22:00, zlecenie2251 , skoki
Link Dodaj komentarz »
Zamów skok przez e-mail

samolotJednym z najbardziej popularnych ośrodków szkolących przyszłych skoczków spadochronowych jest Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego ''Skoczek'', działający na terenie Warszawy.
Wszyscy, zainteresowani spadochronami oraz samą dyscypliną sportu mogą skorzystać z wiedzy doświadczonych instruktorów, którzy są do dyspozycji uczniów-skoczków, oferując swoją wiedzę oraz czas. Aby umówić się na skok spadochronowy na terenie Warszawy, wystarczy się skontaktować za pomocą dostępnego na stronie internetowej formularza lub umówić się telefonicznie czy też mailowo.

W okolicach Warszawy skoki odbywają się w Chrcynnie – niewielkiej wiosce, położonej w powiecie nowodworskim, w gminie Nasielsk. Odbywają się tam nie tylko skoki spadochronowe, ale również bardzo często organizowane są loty motolotniowe oraz paralotniowe. Strefa zrzutu w Chrcynnie jest oddalona od Warszawy zaledwie o 40 km w kierunku północnym. Warszawska grupa spadochronowa składa się z doświadczonych instruktorów spadochronowych profesjonalnie wykonujących swoją pracę. Dbają przy tym jednocześnie o miłą i przyjemną atmosferę podczas szkoleń i skoków spadochronowych. Bardzo często z usług ''Skoczka'' korzystają też firmy zajmujące się organizowaniem wyjazdów i imprez integracyjnych.

Można tam odbyć nie tylko skoki spadochronowe, ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat samego spadochronu oraz innych mechanizmów, które są odpowiedzialne za jego prawidłowe funkcjonowanie. W miejscu wykonywania skoków spadochronowych funkcjonuje restauracja i bar, a wszystko po to, by stworzyć jak najprzyjemniejszą atmosferę.

 

Podnieś sobie poprzeczkę.

Spadochroniarstwo to sport polegający na wykonywaniu skoków spadochronowych, w których - zależnie od dyscypliny - ocenie podlega element składowy skoku, np. wykonywanie akrobacji w swobodnym spadaniu, wykonanie akrobacji na otwartej czaszy lub precyzja lądowania. Sport ten jest sportem stosunkowo młodym i w miarę zdobywania przez skoczków coraz większych i doskonalszych umiejętności poprzeczka jest co chwilę podnoszona do góry, tym samym zwiększając stopień trudności tej dyscypliny sportowej.

Duży wpływ na zmiany regulaminów w zawodach spadochronowych miały także udoskonalenia konstrukcji spadochronów sportowych. Sport spadochronowy składa się z kilku dyscyplin. Jedną z najważniejszych rzeczy jest celność lądowania, które dzielą się na indywidualne i grupowe, kolejnym ważnym aspektem zawodów są akrobacje, dalej są to formacje w swobodnym spadaniu, czyli tzw. RW.
Kolejną dyscypliną są formacje w czaszach (CRW). Dość popularną dyscypliną są Para-Ski, gdzie łączy się skoki spadochronowe z narciarstwem.
Dwiema ostatnimi dyscyplinami są dyscypliny artystyczne, do których zalicza się Freestyle, Skysurfing oraz Freeflying, a także pilotowanie czaszami (Canopy Piloting). Dwie pierwsze dyscypliny są konkurencjami klasycznymi.
Istnieje także tzw B.A.S.E., czyli sport polegający na skakaniu ze spadochronem z obiektów stałych (budynki, klify, anteny, itp.). W tej dyscyplinie nie są rozgrywane żadne zawody. Istnieje również wielobój spadochronowy, gdzie zawodnicy rozgrywają kilka konkurencji: celność lądowania w dzień, celność lądowania w nocy, a także pływanie i strzelanie. W Polsce pierwsze uruchomienie warsztatów spadochronowych miało miejsce w Legionowie w roku 1929.